Deel pensioen in één keer opnemen

FAQ

Terug naar het overzicht
  • Kan ik straks een deel van mijn pensioen in één keer opnemen?

    Er komt straks mogelijk een nieuwe optie: bedrag ineens. U kunt dan maximaal 10% van uw pensioen in één keer opnemen. Dit kan alleen op het moment dat u met pensioen gaat, dus niet als u al met pensioen bent.

    Bedrag ineens heeft voor- en nadelen. Ga dus goed na of zo'n bedrag ineens voor u interessant is. De voordelen zijn dat u het geld direct kunt gebruiken en zelf bepaalt wat u ermee doet. De nadelen:

    • Uw maandelijkse pensioenuitkering wordt lager
    • Het bedrag geldt als extra inkomen in het jaar dat u het opneemt. U betaalt er dus belasting over. En het kan invloed hebben op uw toeslagen in dat jaar, bijvoorbeeld uw huur- of zorgtoeslag
    • Bedrag ineens is niet te combineren met eerst tijdelijk een hoger of lager pensioen (hoog-laag of laag-hoog)

    Het is nog niet duidelijk wanneer deze optie beschikbaar komt. We verwachten nu dat dit vanaf 1 juli 2026 is. De Eerste Kamer moet het wetsvoorstel namelijk nog goedkeuren.